versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Gdzie pasują najpiękniejsze byliny wieloletnie?

Gdzie pasują najpiękniejsze byliny wieloletnie?

Najpiękniejsze byliny wieloletnie mogą okazać się najlepszą ozdobą ogrodu, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej się za nimi rozejrzeć. Do wyboru jest bardzo wiele gatunków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Byliny wieloletnie można zasadzić nie tylko w rabatach, ale również w pobliżu oczek wodnych. Jest to idealny wybór również dla osób, które chcą ozdobić ścieżkę na posesji albo drzewka.

Dekoracyjne kwiaty dla wymagających ogrodników

Najpiękniejsze byliny wieloletnie są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych ogrodów. Jak wspomniano we wstępie do wyboru jest wiele różnorodnych gatunków i odmian, które różnią się nie tylko rozmiarem, ale również charakterystycznym kształtem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można stworzyć bardzo wiele ciekawych kompozycji. Najpiękniejsze są oczywiście gatunki o oryginalnym wyglądzie, które wyróżniają się nie tylko zjawiskowymi kolorami, ale również bardzo dużą wytrzymałością. Godna polecenia jest nie tylko rewelacyjna ostróżka ogrodowa, ale również jeżówka purpurowa. W polskich ogrodach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również jeżówki purpurowe oraz funkcje. W mini ogrodach idealnie sprawdzi się z kolei złocień wielki albo rudbekia błyskotliwa.

Jakie byliny wieloletnie wybrać?

Najlepszym wyborem są byliny wieloletnie kwitnące. Mowa tutaj oczywiście o gatunkach, które zakwitną wiosną, ale cieszyć będą przez całe lato. Najsilniejsze odmiany są w stanie zachować swój piękny kwiatostan nawet do końca październiku. Najbezpieczniejszym wyborem jest nie tylko popularny kłosowiec, ale również piękny trytom groniasty. Osoby, które chcą zatrzymać lato na dłużej mogą postawić również na byliny długo kwitnące. Do wyboru jest wiele różnorodnych gatunków, które wyróżniają się niesamowitymi kwiatostanami. Olbrzymim atutem kwiatów jest również piękny zapach.

Moda na niskie byliny wieloletnie

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają niskie byliny wieloletnie. Jest to zdecydowanie najlepsza propozycja dla zagorzałych miłośników skalniaków. Znakami charakterystycznymi jest nie tylko oryginalny kolor i niesamowity wygląd, ale również nietypowa wysokość. Niektóre gatunki są w stanie osiągnąć nawet ponad 2 metry. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać niższe okazy (od 10 do 25 cm). W polskich ogrodach doskonale sprawdzi się nie tylko nachyłek okółkowy, ale również dąbrówka rozłogowa. Na półkach sklepowych warto poszukać również goździków pierzastych albo jasnotów plamistych.

Przeczytaj więcej na e-krzesla.pl

Udostępnij