versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Hiszpańska glazura – dlaczego warto ją mieć?

Hiszpańska glazura – dlaczego warto ją mieć?

Płytki z Hiszpanii wyróżnia nie tylko nieprzeciętna wytrzymałość, ale także sztuka tworzenia, zwana „azulejo”. Słowo oznacza wypolerowany kamień i wiąże się z niezwykłą techniką powstawania gresu, który miał przypominać bizantyjską mozaikę. Powstałe 1000 lat temu niebieskie pierwowzory do dziś są popularne na całym świecie. Ich produkcja uległa modyfikacji, ale ten, kto ma iberyjski gres w domu, jest szczęśliwy! Przekonaj się dlaczego.

Płytki hiszpańskie ceni się za niezawodność i szlachetność – mają opinię luksusowych elementów wykończeniowych. Co wyróżnia produkty? To nieporównywalna jakość, ponieważ płytki są wypalane z wysokogatunkowej gliny. Zachwycające wzornictwo sprawia, że terakota z Hiszpanii jest dedykowana najbardziej wymagającym inwestorom.

Iberyjski design – magnetyzująca spójność gresu

Oprócz charakterystycznych, niebieskich kafli, większość hiszpańskich płytek przybiera harmonijne i spokojne barwy. Najczęściej dominuje granat, głęboka czerń i ciemna zieleń. Nie brak także szarości, alabastru i żywej czerwieni. Odcienie dobrze komponują się z drewnem i doskonale wpisują w interpretację wielu aranżacji. Hiszpańska terakota stylowo prezentuje się w każdym wnętrzu, bo wnosi do niego spokój – produkty zachwycają plastycznością, nawet wtedy, gdy mają bardziej ekscentryczny wygląd.

 

Hiszpańska precyzja wykonania

Jakość uwodzi wyraźną symetrią. Płytki wyróżnia identyczny rozmiar oraz gładkie i równe krawędzie. Taka rzetelność pozwala na tworzenie trudnych układów na podłodze, wymagających szczególnej dokładności. Iberyjskie odmiany charakteryzuje bardzo wysoka dbałość o detale, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość i odporność gresu. Dzięki solidnemu dopracowaniu bez skazy powstają cudownie gładkie i płaskie powierzchnie. Równie duże znaczenie mają ich funkcjonalność i walory użytkowe. Współczesne aranżacje wykorzystują ten efekt do tworzenia wyjątkowych posadzek, nawet w miejscach narażonych na wysoką eksploatację.

Właściwości, które tworzą nadzwyczajną użytkowość

Szkliwienie wyróżnia połyskujące modele, ponieważ jest niezwykle efektowne. Powierzchnia jest aksamitnie gładka i nie wchłania wilgoci. Płytki gresowe z kolei charakteryzują się żelazną wytrzymałością, są wyjątkowo odporne na ciężkie uszkodzenie mechaniczne i zmiany temperatur. Kolejną ich zaletą jest twardość, wynikająca z dużej gęstości surowca oraz niska nasiąkliwość, co bezproblemowo pozwala je umieszczać w kuchniach i łazienkach. Jeżeli szukasz wygodnych w utrzymaniu czystości i szlachetnych w designie płytek, koniecznie weź pod uwagę produkty z Półwyspu Iberyjskiego.

Udostępnij