versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jakie narzędzia do ogrodu? 

Jakie narzędzia do ogrodu? 

Dobranie odpowiednich narzędzi ogrodowych ma ogromne znaczenie. W końcu to właśnie od nich zależeć będzie to, jak szybko uda się przeprowadzić wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Sprzęty powinny się też nawzajem uzupełniać, pozwalając kompleksowo zadbać o tereny zielone. Jakie zatem narzędzia do ogrodu wybrać? 

Jaki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu jednorodzinnego? 

Uzyskanie pięknego i zdrowego ogrodu wymaga regularnego przeprowadzania szeregu zabiegów pielęgnacyjnych. Prace te warto sobie ułatwić, korzystając z dobrej klasy elektronarzędzi, takich jak sprzęty Makita. Firma ta przykłada szczególnie dużą uwagę do kwestii kontroli jakości swoich produktów, a także odpowiednio zabezpiecza je przed wilgocią oraz drobnymi cząsteczkami kurzu oraz resztek zielonych. 

Japoński potentat może też poszczycić się wysoką niezawodnością swoich sprzętów, którą zawdzięcza stosowaniu najwyższej jakości materiałów do ich produkcji. To właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup renomowanych ogrodowych elektronarzędzi, które ma w swojej ofercie oficjalny sklep Makity https://domitech.pl/firm-pol-1387741761-Makita.html. Zatem, które z nich przydadzą się najbardziej? 

Kosiarka do trawy 

Kosiarka do trawy to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi do pielęgnacji ogrodu. Przy jej pomocy można z łatwością skracać źdźbła trawy, pozwalając uzyskać murawę o niemal idealnie równej powierzchni. Bardziej zaawansowane urządzenia potrafią także mulczować darń, czyli ścinać ją i jednocześnie mielić na malutkie kawałki. Powstały w wyniku mulczowania odpad podlega bardzo szybkiemu rozkładowi, dzięki czemu doskonale nawozi trawnik. 

Kosiarka marki Makita https://domitech.pl/kosiarka-makita dostępna jest w szerokiej gamie modeli. Dzięki temu można bez problemu wybrać model idealnie dopasowany zarówno do pielęgnacji małych, przydomowych ogródków, jak i również wielkopowierzchniowych ogrodów oraz sadów. 

Podkaszarka do trawy 

Podkaszarka do trawy to kolejne niezwykle przydatne narzędzie dedykowane skracaniu źdźbeł trawy. Jej niewielkie wymiary oraz stosunkowo lekka waga ułatwią manewrowanie w ciasnych miejscach, dzięki czemu podkaszarka szczególnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka byłaby zbyt duża. 

Korzystając z podkaszarki, można też z łatwością wycinać trawę wokół ozdobnych krzewów, klombów kwiatów, a także wszelkich ozdób ogrodowych. Sprzęt ten umożliwi również profilowanie trawników oraz wycinanie murawy sąsiadującej z chodnikami. 

Nożyce do żywopłotu 

Na każdej posesji, na której znajdują się żywopłoty, thuje lub inne gęste krzewy, niezbędne okażą się nożyce do żywopłotu. To specjalne narzędzia dedykowane skracaniu pojedynczych gałązek roślin i formowaniu ich. Prawidłowe przycinanie żywopłotu sprzyja również jego gęstemu wzrostowi. 

Dzięki temu nie tylko można wyprofilować swoje krzewy, lecz również, przy odrobinie fantazji, stworzyć okazałe topiary, które będą zachwycać gości odwiedzających posesję. 

Pilarka łańcuchowa do gałęzi 

Na domowym wyposażeniu powinna też znaleźć się podręczna pilarka łańcuchowa do gałęzi. To narzędzie wyposażone jest w ostry łańcuch tnący, dzięki któremu z łatwością poradzi sobie z przecinaniem zdrewniałych konarów. Sprzęt ten często może być też mocowany na specjalnym wysięgniku, który ułatwia przecinanie wysoko rosnących gałęzi. 

Pilarka łańcuchowa pozwoli szybko pozbyć się schorowanych lub uschniętych konarów, tym samym pomagając zadbać o prawidłowe zdrowie drzewa. Narzędzie to sprawdzi się też do przycinania przerośniętych konarów, których rozpiętość zagraża obiektom znajdującym się na terenie nieruchomości. 

jakie narzędzia do ogrodu

A może wszystko w jednym, czyli MultiSystem Makita w praktyce 

Doskonałą alternatywą dla zestawu kilku osobnych sprzętów jest MultiSystem Makita https://domitech.pl/multisystem-makita. To innowacyjny produkt, który łączy w sobie wiele narzędzi dedykowanych pielęgnacji ogrodu oraz wykonywania codziennych prac wokół domostwa. 

Jego sercem jest urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC. Generowana przez niego moc transferowana jest poprzez wałek do specjalnie zaprojektowanego adaptera, do którego można podłączać dowolny osprzęt wchodzący w skąd MultiSystemu Makita. 

Mogą to być m.in.:

  • podkaszarki oraz kosy do trawy;

  • przystawki do krawędziowania trawników;

  • kultywatory;

  • pilarki łańcuchowe do gałęzi;

  • nożyce do żywopłotu;

Ciekawym osprzętem są również dmuchawy do liści oraz uniwersalne zamiatarki. Pierwszy przyrząd pozwoli szybko pryzmować opadnięte liście, a drugi pomoże w czyszczeniu chodników oraz odśnieżaniu posesji. Warto wyposażyć się też w przedłużenie wału napędowego, które pomoże w przycinaniu gałęzi drzew oraz strzyżeniu wysokich żywopłotów. 

Makita MultiSystem zasilany jest akumulatorowo, tym samym zapewniając niezrównaną swobodę pracy. Urządzenie wielofunkcyjne dostępne jest w trzech wariantach wykorzystujących:

  • 1x akumulator z serii LXT o napięciu roboczym 18 V;

  • 2x akumulatory z serii LXT o napięciu roboczym 18 V połączone szeregowo;

  • 1x akumulator z serii XGT o napięciu roboczym 40 V;

Przezbrajanie urządzenia wielofunkcyjnego Makita zajmuje tylko kilkanaście sekund i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy tylko podnieść dźwignię blokady bezpieczeństwa, a następnie wcisnąć przycisk zwalniający zapadkę. Analogicznie, w celu zamocowania osprzętu wchodzącego w skład linii MultiSystem wystarczy tylko włożyć je w otwór przyłącza urządzenia wielofunkcyjnego do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia, a następnie opuścić blokadę bezpieczeństwa. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij