versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Obrazy monochromatyczne – idealne do minimalistycznych wnętrz

Obrazy monochromatyczne – idealne do minimalistycznych wnętrz

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie swoich wnętrz bez efektownych, nowoczesnych obrazów. Obecnie tego typu dodatki do domu można kupić wszędzie – od popularnych sklepów internetowych po mniej znane stacjonarne sklepy z przeróżnymi dodatkami do wnętrz. Jakie obrazy są obecnie na topie? W co najchętniej inwestują młodzi ludzi, a jakie obrazy wybierają starsze osoby do swoich stylowych wnętrz? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Obrazy monochromatyczne – co to takiego?

Monochromatyczny pochodzi od greckich słów „monos”, co oznacza „samotny” i „khroma”, co oznacza „kolor”. Dlatego też obrazy jednokolorowe powszechnie określane są monochromatycznymi. Niektórzy twierdzą jednak, że istnieje wiele podgatunków fotografii monochromatycznej, w tym w skali szarości, sepii i cyjanotypii. Użycie wielu kolorów do stworzenia obrazu może dać niesamowite efekty, takie jak: żywe błękity i zielenie lub intensywne czerwienie i pomarańcze. Jednak tworząc monochromatyczną fotografię, artyści powinni dokładnie rozważyć, w jaki sposób przedstawią swój obiekt, używając tylko jednego koloru na element obrazu.

Czarno-białe obrazy monochromatyczne

Zdecydowanie największą popularnością wśród klientów cieszą się czarno-białe obrazy monochromatyczne. Przeglądając znane czasopisma wnętrzarskie można szybko dostrzec, że większość modnych przestrzeni uzupełnionych jest o efektowne, niezwykle ciekawe obrazy monochromatyczne. Nawet projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, iż tego typu ozdoby doskonale upiększają i dodają klimatu do każdego miejsca, w którym się znajdą. Proste, minimalistyczne motywy umieszczone na płótnie canvas z pewnością dodadzą elegancji każdemu wnętrzu. Specyficzna dbałość o szczegóły, minimalizm, subtelna kolorystyka – to wszystko sprawia, że tak wiele osób decyduje się na tego typu obrazy w swoich modnych, nowoczesnych wnętrzach.

Nowoczesna sztuka

Fotografia monochromatyczna jest najczęściej tworzona przy użyciu czarno-białego filmu lub czarno-białego pliku obrazu cyfrowego. Wynikowe zdjęcie może mieć bogate tekstury ze względu na ziarnistość spowodowaną zmniejszeniem liczby punktów używanych do tworzenia pikseli zdjęcia na papierze lub na komponentach RGB ekranu (czerwony, zielony i niebieski). Oprogramowanie do przetwarzania końcowego, takie jak Adobe Photoshop, może być również używane do ulepszania zdjęć poprzez dostosowywanie różnych ustawień, np.: poziomy nasycenia, jasność lub kontrast na zdjęciach, na których są reprezentowane różne kolory przy użyciu różnych odcieni czarnego lub białego atramentu. Oprócz filmów lub plików cyfrowych inne materiały, takie jak akryl, mogą być również używane do tworzenia tradycyjnych monochromów, takich jak: obrazy puentylistyczne z wieloma kolorami reprezentowanymi przez małe kropki farby zwane punktami. Alternatywnie, drukarki 3D są teraz w stanie tworzyć wydruki fotograficzne składające się z jednolitych kolorów zamiast pomalowanych kropek, przy użyciu kolorowego tworzywa sztucznego, takiego jak na przykład płynne żywice. To wszystko przyczynia się do tego, że monochromatyczna sztuka pewnym krokiem zawitała już w wielu nowoczesnych domach, mieszkaniach oraz biurach.

Udostępnij