versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Przeprowadzka z miasta do miasta

Przeprowadzka z miasta do miasta

Ile kosztuje przeprowadzka? I nie chodzi tu bynajmniej o pieniądze, ale o poświęcony czas i zszargane nerwy. Przenoszenie się z miasta do miasta może skończyć się rozstrojem nerwowym. Ale można temu przeciwdziałać…

Prawdopodobnie każdy doświadczył w życiu jakiejś przeprowadzki, mniejszej lub większej, z całym dobytkiem lub tylko z częścią. I jak wspomnienia? Oczywiście ekscytacja nowym miejscem to coś pozytywnego, za to pakowanie się, noszenie rzeczy, dźwiganie to dla wielu osób istny koszmar.

Jak spakować rzeczy do przeprowadzki?

Już samo pakowanie walizek przed urlopem może być denerwujące, a co dopiero całego dobytku!! W co zapakować szklanki i kieliszki, co zrobić z talerzami, żeby się nie potłukły? W czasie przeprowadzki twoimi przyjaciółmi staną się folia bąbelkowa, taśma stretch i kartony. 

Ilość zużytych materiałów przyprawi cię o zawrót głowy i lepiej zarezerwuj na to duży budżet. Folia czy taśma klejąca znikają w okamgnieniu. 

Dźwiganie

Jeśli planujesz przeprowadzkę za jakiś czas, to przygotuj się do niej. Kup… karnet na siłownię! Czeka Cię bowiem mnóstwo dźwigania! 

Choć z pozoru wydawać się może, że problemem będą tylko książki, to prawda jest taka, że noszenie nawet kołder i poduszek może być męczące. Szczególnie jeśli trzeba chodzić z takimi pakunkami po schodach. Jedno jest pewne – jeśli w trakcie przeprowadzki nosisz rzeczy samemu, to potrzebujesz do tego dobrej kondycji.

Jak to wszystko przewieźć?

No dobra, rzeczy spakowane i wyniesione z mieszkania. Teraz trzeba je tylko (!!) przewieźć. Jeśli sądzisz, że złożenie tylnej kanapy jest rozwiązaniem problemu, to niestety szybko się przekonasz, że to nie wystarczy.

Swoim samochodem możesz przewieźć drobiazgi, książki, no może nawet jakieś krzesło. Ale co zrobisz ze stołem, z szafką, o lodówce nie wspominając?

Sposób na przeprowadzkę

Wróćmy do kosztów przeprowadzki. Już wiemy, że potrzebujesz pieniędzy na kartony, folie itp. oraz na benzynę, żeby wozić swój majątek z miejsca w miejsce. A jak wycenić poświęcony czas? Ile kosztują naciągnięte mięśnie? Jaką wartość ma stres, w który wpędziła cię przeprowadzka?

Jeśli to wszystko sobie przeanalizujesz, to zapewne dojdziesz do wniosku, że najlepszym sposobem na przeprowadzkę jest firma przeprowadzkowa. Wynajmujesz specjalistów, oni dostarczają materiały, noszą, dźwigają, transportują, ba!, nawet wnoszą do nowego miejsca i rozpakowują rzeczy. A na koniec jeszcze zabierają zużyte pudła, żebyś nie miał problemu ze śmieciami.  Płacisz za usługę, dzięki której masz spokojną głowę, a przeprowadzka dzieje się “prawie sama”. 

Udostępnij