versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Skandynawski design w meblach – charakterystyczne cechy stylu

Skandynawski design w meblach – charakterystyczne cechy stylu

Styl skandynawski nie bez powodu posiada spore grono zwolenników. Taka aranżacja wnętrza cieszy się szczególnym powodzeniem wśród osób, które cenią sobie minimalizm oraz idee powrotu do natury. Po czym można rozpoznać meble w stylu scandi?

Jakie są cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego?

Design skandynawski w ostatnich latach zagościł w wielu polskich domach. Charakterystyczne cechy wnętrza zaaranżowanego, w tym stylu, to m.in.

  • naturalne materiały, a w szczególności drewno, które nadaje wnętrzu przytulnego charakteru, w takim wnętrzu pojawiają się również dodatki wykonane z wikliny, bawełny, szkła, czy lnu, bogaty wybór tego rodzaju akcesoriów można znaleźć m.in. na https://bihome.pl/Salon,

  • jasność, w pomieszczeniach w tym stylu najczęściej dominuje biel, która pojawia się zarówno na ścianach, jak i meblach,

  • funkcjonalność, takie wnętrze ma być, jak najbardziej praktyczne i użyteczne dla domowników,

  • prostota, styl skandynawski stanowi doskonałe połączenie przytulności i minimalizmu, dodatki do takich pomieszczeń są dobierane z rozwagą w taki sposób, by tworzyły z pozostałymi elementami wnętrza spójną całość.

Wybór mebli w stylu skandynawskim – jakie cechy warto wziąć pod uwagę?

Meble wypoczynkowe, czyli kanapy, fotele, czy narożniki powinny być przede wszystkim wygodne dla użytkownika, a ich rozmiar doskonale dopasowany do wielkości pomieszczenia tak by nie wpływał on na jego funkcjonalność. Do przestronnego salonu idealnym wyborem będzie niezwykle komfortowa kanapa z narożnikiem. W mniejszych wnętrzach lepiej sprawdzą się modele z funkcją spania. Choć design skandynawski kojarzy się przede wszystkim z miękkimi, białymi sofami z drewnianymi nóżkami, właściciele niektórych wnętrz decydują się na wyróżniający się model w nieco bardziej wyrazistym kolorze.

Wybierając takie meble skandynawskie jak szafy, regały, czy komody warto przemyśleć, jaka ich ilość zapewni wystarczająco miejsca do przechowywania posiadanych przedmiotów. Warto pamiętać, że w tym stylu liczy się również prostota i minimalizm. Ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji jest wybieranie modeli otwartych lub z przeszkleniami.

Meble skandynawskie do kuchni cechują się natomiast przede wszystkim prostotą formy i lekkością. Często spotykane jest połączenie białych frontów z drewnianymi blatami. Nie bez znaczenia jest również ich dostosowana do potrzeb domowników pojemność. W przypadku większych kuchni warto usytuować jasny stół w samym centrum tego pomieszczenia.

Udostępnij