versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Wnętrza

Dlaczego warto mieć plisy okienne w swoich pomieszczeniach ?

Dlaczego warto mieć plisy okienne w swoich pomieszczeniach ?

Plisy okienne to świetny sposób, aby Twoje okno było ciekawe i dobrze wyglądało. Dzięki nim okna wyglądają na bardziej przestronne i eleganckie. Jednak dla niektórych osób mogą być trudne w użyciu. Plisy okienne to również świetny sposób na dodanie szyku i elegancji w Twoim pomieszczeniu. Warto nadmienić, że plisowane rolety okienne znajdują zastosowanie nie tylko we wnętrzach mieszkań, ale także bardzo często można je zobaczyć w siedzibach wielu firm !

Plisy na różne typy okien

Plisy okienne to element dekoracyjny, który można zastosować w różnego rodzaju oknach. Można ich użyć, aby nadać oknu wyjątkowy akcent i uczynić je piękniejszym. Natomiast istnieje wiele różnych kształtów okien, a każdy kształt ma swoje wady i zalety. Z tego też powodu producenci rolet i zasłon okiennych wyszli na przeciw swoim klientom i na rynku można znaleźć plisy okienne dostosowane do różnych kształtów okien. Poniżej przedstawiamy kilka form występowania plis okiennych ze względu na niestandardowy kształt okna :

– Plisy na wykusze: Są to plisy poziome, które umieszcza się w górnej części okna, zaczynają się z jednej strony i kończą z drugiej.

– Plisy do okien skrzydłowych: Ten rodzaj plis jest wykonywany poprzez zagięcie dwóch boków okna tak, aby stykały się pośrodku, poziomo lub pionowo. Plisa jest następnie zszywana, aby nie wypadała.

– Plisy do okien z podwójnymi zawiasami: są to pionowe plisy, które zaczynają się z jednej strony i kończą z drugiej strony .

– Plisy do okien markiz: Ten rodzaj plis jest wykonywany poprzez złożenie okienka na pół, a następnie zszycie razem końców.

– Plisowane wykusze: są to kaskadowe plisy, które zaczynają się po jednej stronie okna i kończą po drugiej stronie.

Rodzaje karniszy i metody wieszania zasłon

Zastanawiasz się jak zamontować plisy okienne ? Podpowiemy Ci jak mniej więcej się za to zabrać!

Plisy okienne to tradycyjny sposób na upiększenie okien. Montowane są po wewnętrznej stronie ramy okiennej i mogą być wykorzystane do nadania oknu bardziej eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu. Istnieje wiele sposobów montażu plis okiennych, ale najczęściej wiąże się to z użyciem wiertarki. Na samym początku musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na plisy okienne, zanim zaczniesz wiercić otwory. Przeczytaj krok po kroku co należy zrobić jeśli chcesz zamontować plisy okienne :

1. Określ, ile plis chciałbyś na oknie i zaznacz je ołówkiem po wewnętrznej stronie ramy.

2. Wytnij wszystkie otwory, pozostawiając niewielką linię w miejscu, w którym zostanie umieszczona każda plisa, używając ostrego noża uniwersalnego, przecinaka do pudełek lub wiertła, które jest nieco większe niż wybrany rozmiar plisy.

3. Wepchnij każdą plisę do ramy okiennej, upewniając się, że pomiędzy nimi pozostała niewielka przestrzeń dla wentylacji.

4. Dopasuj zakładki i za pomocą wiertarki wykonaj otwór prowadzący na wkręty

5. Wkręć wkręt do żaluzji, a następnie przełóż go przez otwór prowadzący w kroku 4, aż do wkręcenia mniej więcej do połowy, następnie weź śrubę o odpowiednim rozmiarze do wkrętu i przykręćją do ściany do momentu aż poczujesz, że karnisz jest dobrze przymocowany.

Udostępnij