versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Multimedia

Praktyczne rozwiązanie kuchenne

Praktyczne rozwiązanie kuchenne

Wybór odpowiedniego tworzywa na kuchenną ścianę to nierzadko trudne zadanie dla osób wykańczających nowe mieszkanie. Tradycyjne płytki, popularne w poprzednich dekadach, ustępują miejsca nowszym i modnym rozwiązaniom. Jednym z nich jest płyta laminowana na ścianę w kuchni. Jest to rodzaj płyty wiórowej wzmocnionej żywicą oraz ozdobionej warstwą dekoracyjną. Do największych zalet takiego rozwiązania należy praktyczność zastosowania takiej płyty oraz jej walory estetyczne. Płyta laminowana na ścianę w kuchni odporna jest na wilgoć, zarysowania, a do jej czyszczenia potrzebna jest jedynie wilgotna szmatka. Nie wymaga specjalnej konserwacji czy użycia specjalistycznych środków do jej czyszczenia.

Jakie materiały wybrać?

Dla wielu osób urządzających swoje nowe mieszkanie najważniejszy jest aspekt wizualny pomieszczenia. W tym przypadku płyta laminowana pozwala na dowolność wyboru – od płyt o gładkiej strukturze, przez te strukturalne. Od prostych motywów imitujących drewno, przez modele imitujące beton kończąc na płytach pokrytych wymyślnym, artystycznym dekorem. Wybór jest niemal nieograniczony i każdy może znaleźć wymarzony wzór do swojej kuchni. Jest to bardzo ważne szczególnie w modnych w dzisiejszych czasach rozwiązaniach łączenia salonu z aneksem kuchennym. W tym przypadku, urządzenie kuchni w elegancki sposób pasujący do reszty pomieszczenia jest bardzo ważne. Płyta laminowana na ścianę w kuchni występuje w bardzo wielu rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie jej zarówno do małego aneksu kuchennego, jak i pełnowymiarowej samodzielnej kuchni w domu jednorodzinnym.

Jaki styl wybrać?

Ceny takich płyt oscylują wokół wartości kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy – jednak ich dokładna cena zależy od jakości oraz wzoru płyty. Ich dostępność z roku na rok zwiększa się, przez co są dostępne niemal we wszystkich znanych marketach budowlanych oraz stronach internetowych poświęconym dekoracji i pracom wykończeniowym mieszkań. Wybór odpowiedniej płyty determinuje dalsze wybory związane z urządzaniem kuchni. Dlatego, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego stylu potrzebujemy w naszej kuchni. Czy będzie to styl elegancki i możemy pozwolić sobie na dekoracyjne płyty laminowane czy raczej styl prosty. W tym przypadku należy postawić na klasykę, czyli imitację drewna bądź betonu. Umożliwi to szerszy wybór szafek kuchennych, dekoracji oraz sprzętów kuchennych. Bardzo dekoracyjna płyta laminowana na ścianę w kuchni będzie wymagać wyważonych rozwiązań jeśli chodzi o umeblowanie kuchni i wybór akcesoriów.

Udostępnij