versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Multimedia

Projektowanie mebli do małych przestrzeni

Projektowanie mebli do małych przestrzeni

Dzisiejsze technologie dają wiele ciekawych rozwiązań. Mały metraż przestał być przeszkodą w stworzeniu funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni. Do niewielkich mieszkań w bloku i mikrokawalerek można dobrać wielofunkcyjne meble, które dobrze spełnią swoje zadania, a przy tym nie zagracą powierzchni.

Rozkładane i wielofunkcyjne meble do małych przestrzeni

Właściciele mieszkań muszą pamiętać o tym, aby sięgać po meble wielofunkcyjne, ale przy tym estetycznie wykonanie. Dobrą propozycją są modele rozkładane, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Polecane są między innymi rozkładane stoły. W razie potrzeby po ich rozłożeniu są w stanie pomieścić przy blacie nawet większą ilość gości. Kolejną polecaną opcją są biurka z rozkładanym blatem, który chowa się po skończeniu nauki czy pracy. W małych mieszkaniach pokój dzienny służy też często do spania. Warto więc wyposażyć go w wygodną, rozkładaną sofę z pojemnikiem na pościel. W przypadku naprawdę ograniczonego miejsca najlepszą opcją będą meble na wymiar, zaprojektowane na przykład w megandesign.pl. Niezależnie od wielkości metrażu, w każdym mieszkaniu znajdują się pewne strefy. Najczęściej są one ze sobą połączone (np. salon z sypialnią, kuchnia z jadalnią). Warto pamiętać, aby były urządzone prosto i minimalistycznie. W kawalerkach i małych mieszkaniach sprawdzą się modele o prostej formie i w stonowanych barwach czy wzorach.

Jak stworzyć praktyczną i komfortową przestrzeń? Komu powierzyć to zadanie?

Projektowanie mebli Wrocław wymaga przemyślanej koncepcji, wzięcia pod uwagę specyfiki pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników. Przestrzeń powinna być nie tylko praktyczna, ale również stylowa. Na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się inteligentne rozwiązania. Chcąc zaaranżować mieszkanie o małej powierzchni, należy zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Polecane są więc także meblościanki z dużą ilością półek i szafek, jak i miejscem na telewizor. W salonie mogą też pojawić się taborety o uniwersalnym zastosowaniu. Stanowią one dodatkowe miejsca do siedzenia, ale mogą też posłużyć jako stoliki kawowe. Wybierając meble, należy pamiętać, aby tworzyły one spójną całość z pozostałymi elementami aranżacji.

Wyposażenie małego wnętrza może okazać się problematyczne. W tym zadaniu pomoże z pewnością profesjonalny projektant mebli. Doradzi on jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnym przypadku. Stworzy meble na wymiar, które najlepiej odpowiedzą na wszelkie potrzeby domowników. Dzięki meblom na wymiar każda przestrzeń stanie się przytulna, stylowa i funkcjonalna.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij