versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Firany — praktyczna ozdoba pomieszczenia

Firany — praktyczna ozdoba pomieszczenia

Firany to element pomieszczenia, który na przestrzeni wieków stał się ponadczasowy i to nie bez powodu. Już w okresie renesansu zauważono ważne połączenie dwóch cech, jakie łączą firany: funkcjonalność oraz piękno. Z pragmatycznego punktu widzenia firany chronią nas przed słońcem lub dbają o naszą prywatność w zaciszu domowym, ograniczając widok wnętrza domu zza okna. W obecnych czasach możemy cieszyć się bogactwem wzorów i kolorów firanek. Niektóre z nich skupiają się przede wszystkim na blokowaniu czynników zewnętrznych takich jak nadmierne nasłonecznienie, inne zaś służą jako estetyczna ozdoba domu np. firany koronkowe, przezroczyste lub z kryształkami. W celu znalezienia odpowiedniej warto wybrać profesjonalny sklep z firanami.

Jakie firany wybrać?

Często podczas urządzania nowego pomieszczenia zastanawiamy się, jakie firany będą najlepiej do niego pasować. Sklepy z firanami oferują nam bardzo pomocny podział na firany do kuchni, firany do salonu, na okno balkonowe czy tarasowe. Jeśli chodzi o firany do kuchni, to klienci często decydują się na te rustykalne, w stylu prowansalskim, czyli białe koronkowe, często krótkie firanki z prostym marszczeniem. Wprowadzają one do domowej kuchni ciepłą atmosferę, która kojarzy się nieodzownie z domowym ogniskiem. Firany do salonu w sklepach z firanami kuszą nas natomiast prostymi, długimi formami, które optycznie powiększają pomieszczenie, sprawiają, że okno wydaje się większe i bardziej przestronne, co nadaje salonowi monumentalny akcent. Warto pamiętać jednak, że ostatecznie nie ma określonego, właściwego stylu dla danego pomieszczenia, dlatego możemy dowolnie dobierać dane warianty, przy czym służyć pomocą będzie właśnie sklep z firanami, taki jaki https://www.firantex.pl/

Firany z gipiurą — klasyczna elegancja

Dobry sklep z firanami zdecydowanie zapewni nam też firany z gipiurą. Gipiura jest to znany od XIX wieku rodzaj wyrafinowanej koronki (nazywanej również wenecką), która tworzona była za pomocą podłużnych szpilek. Gipiura często stanowi bardzo subtelny element firany, która w znacznej większości zachowuje prostą formę. Stanowi więc połączenie minimalizmu z klasycznym wzorem, będącym symbolem dobrego gustu. Firany z gipiurą wspaniale połączą się zarówno z pomieszczeniem konserwatywnym, z cięższymi i starszymi meblami, jak i jako ozdoba pomieszczenia minimalistycznego, gdzie będą spełniały funkcję ozdoby świadczącej o naszej wiedzy w kwestii wystroju pomieszczeń, do tego wpiszą się niezwykle estetyczny trend nowego eklektyzmu.

Udostępnij