versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jak wybrać rolety wewnętrzne do koloru pomieszczenia ?

Jak wybrać rolety wewnętrzne do koloru pomieszczenia ?

Rolety okienne mają duży wpływ na klimat, który panuje w naszym domu. Rolety okienne pomagają zatrzymać światło i ciepło. Są również używane, aby zapewnić prywatność i przytulną atmosferę. Korzystanie z rolet okiennych rośnie z dnia na dzień, ponieważ ludzie wolą je ze względu na ich funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Rolety okienne spełniają wiele funkcji. Blokują słońce, zimno i ciepło jednocześnie zapewniając odpowiednią wentylację przestrzeni. Przy zastosowaniu rolet możesz uzyskać prywatność, bezpieczeństwo i komfort, więc to co wielu ludzi życzy sobie w swoich domach.

Jak dopasować kolor rolet wewnętrznych do pomieszczenia ?

Żaluzje są niezbędnym elementem wystroju, ale czasami trudno jest określić jaki kolor jest odpowiedni do pomieszczenia. Istnieje wiele różnych rodzajów i stylów żaluzji, ale jak wybrać ten właściwy? Absolutnie najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się jakiego rodzaju rolety potrzebujesz to kierowanie się stylem i kolorem Twojego wnętrza.

1. Jak wybrać odpowiedni kolor do swojego pokoju ? Wiele osób jest zdezorientowanych, ponieważ wybór koloru rolet sprawia wiele trudności. Plisy czy inne rolety okienne powinny komponować się z całą aranżacją. Najłatwiejszym sposobem określenia, które odcienie najlepiej pasują do Twojej przestrzeni jest po prostu poprosić zespół obsługi klienta o dobór najlepszego koloru dla Ciebie. Kiedy będziesz w sklepie poproś specjalistę aby pokazał Ci za pomocą programu komputerowego wizualizację Twojego pomieszczenia z poszczególnymi kolorami rolet. Ułatwi Ci to podjęcie decyzji. W dodatku zasugeruje Ci, który rodzaj rolet wewnętrzych będzie odpowiedni. Na rynku są dostępnę: plisy, żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, rolety dzień-noc itp.

2. Zachowaj neutralność koloru pomieszczenia. Zachowanie neutralnej palety kolorów jest ważne jeśli chcesz mieszać i dopasowywać różne odcienie mebli, dywanów czy okładzin ściennych. Dzięki temu meble będą wyglądać świeżo, będą bardziej widoczne, a pomieszczenie nie będzie przytłaczające.

3. Nie maluj tego samego pomieszczenia na więcej niż jeden kolor, zwłaszcza jeśli masz różne pokrycia podłogowe. Jeśli to zrobisz, pokój będzie wyglądał na nudny i zatłoczony, a nie jasny i zachęcający.

Pamiętaj, że wraz biegiem czasu trendy się zmieniają. W zależności w jakim czasie zdecydujesz się na zmianę aranżacji wnętrz, sprawdź np. w internecie, jakie detale są modne w bieżącym sezonie. Zakup żaluzji okiennych powinieneś dokonać wtedy kiedy już położysz kolor na ściany. Jest to ważne choćby dlatego, że bardzo często zdarza się tak, że kolor położony na ścianie może wyjść w innej nieco tonacji niż się wydawało na próbkach

Udostępnij