versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Ogród

Palenisko ogrodowe alternatywą dla grilla

Palenisko ogrodowe alternatywą dla grilla

Palenisko ogrodowe w dzisiejszych czasach to świetny zamiennik dla ogniska czy grilla. Zainstalowanie paleniska daje wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki temu zachowamy nasz trawnik w czystości. Jest to zatem rozwiązanie bardzo wygodne i estetyczne.

Funkcja dekoracyjna

Nierzadko paleniska spełniają również funkcje dekoracyjne. Palenisko ogrodowe idealnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju imprezach, a także samotnych, romantycznych wieczorach z książką i kawą. Za jego pomocą uda nam się także przygotować wiele smacznych i aromatycznych potraw. Istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych, warto dostosować je do indywidualnych potrzeb. Palenisko ogrodowe może być zabudowane, jak i otwarte. Zabudowane daje nam dużo więcej możliwości, dzięki posiadaniu takiego paleniska, możemy używać go na przykład podczas drobnego deszczu. Dodatkowo zabudowany sprzęt pozwoli nam na lepszą ochronę ogniska od wiatru, który nie będzie roznosił dymu w niekontrolowany sposób. Sprzęt można również postawić na trójnogu, albo wybrać bardziej fantazyjny, nowoczesny design. Warto wybrać także takie palenisko, które posiada uchwyty pozwalające na łatwe przeniesienie sprzętu na przykład w razie niepogody.

Dodatkowe akcesoria do paleniska

Do paleniska można również dokupić wiele akcesoriów, które sprawią, że nasz sprzęt będzie bardziej atrakcyjny. Warto zaopatrzyć się w akcesoria do gotowania, specjalnie przeznaczone do używania na danym rodzaju paleniska. Potrzebny może okazać się ruszt, szczególnie ten ze stali czarnej lub nierdzewnej i dobry, solidny kociołek przystosowany do używania na ogniu, oraz praktyczna pokrywa, służąca do wygaszania ognia. Palenisko ogrodowe to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie. Jego zainstalowanie na swoim podwórku daje nam wiele zalet. Przede wszystkim dzięki niemu możemy kontrolować kierunek i wielkość rozpalanego ognia, co przy użyciu grilla czy ogniska nie byłoby już takie proste. Poza tym palenisko ogrodowe daje nam możliwość swobodnego rozmieszczenia naszych gości tak, aby nie przeszkadzał im dym czy ogień. Można również dowolnie regulować jego wielkość, dostosowując go do ilości jedzenia. Warto również docenić jego funkcję dekoracyjną. Paleniska ogrodowe dostępne obecnie na rynku mają bardzo ciekawy i nowoczesny design, który dodatkowo ozdobi nasze podwórko. Podczas instalowania paleniska trzeba szczególnie uważać. Ze względu na funkcję jaką spełnia palenisko ogrodowe, jego elementy są bardzo ciężkie i raczej nie należy przenosić ich samemu. Jednym z takich elementów jest chociażby żeliwna misa.

Udostępnij