versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Ogród

Drewniany domek narzędziowy

Drewniany domek narzędziowy

Wielu działkowiczów mierzy się często z brakiem miejsca na składowanie narzędzi do pielęgnacji ogrodu czy innego równie potrzebnego sprzętu. Dlatego więc idealnym rozwiązaniem na problemy ze składowaniem, który idealnie spisze się również jako ozdoba naszej działki będzie domek narzędziowy drewniany.

Dlaczego warto posiadać domek narzędziowy?

Drewniane domki narzędziowe stanowią wygodne oraz funkcjonalne rozwiązanie dla każdego działkowicza. Pozwalają one na bezpieczne składowanie nadliczbowego sprzętu, mebli ogrodowych, narzędzi, a także akcesoriów bez których nie możemy się obyć na naszej działce, szczególnie, gdy nasz garaż, strych czy piwnica nie nadążają ze składowaniem nagromadzonych rzeczy. Domek narzędziowy drewniany charakteryzuje prostota i intuicyjność, dzięki którym samodzielny montaż nie będzie stanowić żadnego problemu. Ochrona jaką daje domek narzędziowy drewniany przechowywanym w nim rzeczom pozwoli zabezpieczyć je przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, przez co będą w stanie posłużyć nam o wiele wiele dłużej.

Montaż domku

Dostarczone domki są gotowe do zamontowania. Klient otrzymuje paczki zawierające doskonale dopasowane baliki, które można krok po kroku złożyć w jedną, niesamowicie zgrabną i pojemną przestrzeń na nasze sprzęty i materiały potrzebne na działce, posesji lub ogrodzie. Jeżeli domek zostanie odpowiednio złożony oraz dobrze zabezpieczony, gwarantowana jest szczelność konstrukcji oraz odporność przechowywanych materiałów na wilgoć, pleśń oraz grzyby. Domki narzędziowe drewniane dostępne na rynku charakteryzuje przede wszystkim szeroki wachlarz dostępnych opcji kolorystycznych czy bogata oferta kształtów. Dlatego każdy znajdzie dla siebie domek, który idealnie wpasuje się stylistycznie w krajobraz otaczającej go działki.
Inwestując w domek narzędziowy drewniany należy pamiętać również o jego przeznaczeniu, do którego powinniśmy dostosować wymagany metraż, kubaturę wnętrza, a nawet to, czy po zmontowaniu we wnętrzu będzie czekać na nas pomieszczenie na planie kwadratu lub prostokąta. Dlatego tuż przed złożeniem zamówienia istotnym jest aby oszacować konkretne gabaryty przedmiotów, jakie zamierzamy przechowywać wewnątrz domku.

Gdzie umieścić domek

Oprócz tego, co planujemy umieścić w środku, równie ważne jest miejsce ustawienia domku narzędziowego. Po części należy wybrać miejsce dobrze nasłonecznione i przewiewne, które zniweluje możliwość zbytniego narażenia drewnianej konstrukcji na działanie wilgoci. Z innej strony jednak należy także pamiętać o wygodnej dostępności do narzędzi, dlatego też trzeba wybrać takie miejsce działki, które pozwoli nam połączyć te obydwie cechy. Warto również skontaktować się z producentem, który na pewno pomoże nam w doborze odpowiedniego domku.

Udostępnij