versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Czym charakteryzują się lampy wiszące i w jakich pomieszczeniach znajdują zastosowanie ?

Czym charakteryzują się lampy wiszące i w jakich pomieszczeniach znajdują zastosowanie ?

Czym charakteryzują się lampy wiszące i jakie mają zalety ?

Lampa wisząca to rodzaj lampy, która zwisa z sufitu i ma długi trzon. Często wykorzystywane są również jako kinkiety lub lampy stołowe. Lampy wiszące są zazwyczaj wykonane z metalu lub szkła i mogą być używane w wielu różnych pomieszczeniach. Natomiast wraz z biegiem czasu pojawiają się różne ciekawe formy lamp wiszących, a ma to związek ze zmieniającym się trendem na rynku. Mianowicie, obecnie można znaleźć lampy wiszące zrobione z naturalnych materiałów, takich jak: wiklina, rattan.

Lampy wiszące są często używane w sypialni jako subtelna dekoracja jednocześnie zapewniając światło w momencie gdy jest ono potrzebne. Można je również stosować w innych pomieszczeniach np. w salonie, w kuchni czy nawet w biurze. Dostarczają światło, ale zarazem nie zajmują dużo miejsca na biurku, szafce nocnej, stole czy parapecie. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie minimalizm.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze lampy wiszącej ?

Istnieje wiele różnych rodzajów lamp sufitowych. Zanim zdecydujesz, którą z nich kupić, zastanów się z jakiego materiału chcesz mieć abażur, w jakim stylu ma być lampa wisząca i jaki kolor światła chcesz mieć w pomieszczeniu.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp. Dostępne są lampy biurkowe, lampy podłogowe i wspomniane lampy wiszące. Niektórzy wolą lampy podłogowe, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu w pokoju. Natomiast zazwyczaj zasilane są na kabel i muszą mieć dostęp do kontaktu. Lampy biurkowe zazwyczaj są mniejsze i można je przenosić. Mogą być zasilane na baterie/akumulatorki lub na kabel. Natomiast lampy wiszące nie są stojące. W porównaniu do lamp podłogowych czy stojących nie zajmują miejsca. Charakteryzują się tym, że zwisają z sufitu i są umocowane na stałe. W momencie, gdy przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu, powinniśmy uwzględnić z odpowiednim wyprzedzeniem w jakim miejscu chcemy mieć lampy wiszące. Jest to o tyle ważne, aby zainstalować i poprowadzić przewody, które są potrzebne do zasilania lampy wiszącej. Lampy wiszące pełnią kilka funkcji. Nie tylko oświetlają pomieszczenie, ale także mogą stanowić ciekawą dekorację naszego wnętrza. Lampy wiszące można kupić w różnej cenie. Oczywiście wysokość ceny lampy jest związana z jakością materiałów z jakich jest zrobiona. Poza tym lampy wiszące są dostępne w różnych stylach, takich jak: glamour, boho, art-deco itp. Obecnie największą popularnością cieszą się lampy wiszące zrobione z naturalnych materiałów, takich jak: rattan czy wiklina. Lampy wiszące w takim stylu nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią aranżacje wnętrz nawiązującą do przyrody lub lubią styl rustykalny. Natomiast jeszcze inną zaletą lamp wiszących z wikliny czy rattanu jest to, że można je łączyć z innymi stylami. Świetnie wyglądają w pomieszczeniach, gdzie jest np. surowy beton.

Udostępnij