versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Narożnik czy kanapa z funkcją spania?

Narożnik czy kanapa z funkcją spania?

Wybór mebli do salonu może stanowić nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach, gdy możemy przebierać w najrozmaitszych ofertach, nieraz trudno się na coś konkretnego zdecydować. Wyposażenie pokoju gościnnego, najczęściej używanego i nieustannie podlegającego ocenie osób postronnych, nie należy do zadań łatwych. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę i wygodę, ale też funkcjonalność, nie zapominając przy tym o naszym budżecie. Myśląc o idealnej kanapie do salonu, zastanówmy się kto i z jakim natężeniem będzie z niej korzystał oraz ile miejsca może ona zająć, by nasze wnętrze dalej spełniało swoją funkcję.

Kanapa

Modnym ostatnio rozwiązaniem są narożniki, które sprawdzają się przede wszystkim w dużych, przestronnych pomieszczeniach, a także, gdy mamy liczną rodzinę lubiącą wylegiwać się na kanapie. Decydując się na narożnik, pamiętajmy, że zazwyczaj ogranicza on nam możliwość dowolnego ustawienia foteli, a czasem wręcz będziemy musieli całkowicie z nich zrezygnować. Dodatkowo narożnik może nie wyglądać zbyt korzystnie w słabo oświetlonych oraz wąskich wnętrzach. Plusem narożników jest ich powierzchnia oraz praktyczny schowek, występujący w wielu modelach. Ten rodzaj kanapy świetnie sprawdzi się także do przenocowania gości, gdyż nawet jeśli nie wybierzemy modelu rozkładanego to i tak zyskamy sporo miejsca do ewentualnego spania.

Sofa

Drugą popularną opcją jest rozkładana sofa, która za dnia nie zajmuje dużo przestrzeni, a w nocy idealnie spełnia swoją funkcję wygodnego łóżka. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają osobnej sypialni lub po prostu nie lubią dużych, topornych mebli. Taka wersalka do spania dobrze wpasowuje się w małą przestrzeń i jest niezwykle praktyczna. Do wersalki warto dobrać stylowe fotele lub pufy, które idealnie dopełnią naszą aranżację.

Nierozkładane sofy i kanapy

Jeśli jednak kategorycznie nie potrzebujemy kanapy z funkcją spania, w sklepach znajdziemy także ogromny wybór nierozkładanych sof i kanap.
Obecnie można przebierać w różnego rodzaju kolorach i fakturach, a do większości modeli dołączane są eleganckie poduszki dekoracyjne, które dodadzą ciepła i pogodnej aury każdemu pomieszczeniu.

Na koniec niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na narożnik, czy na sofę, sprawdźcie jaka wysokość mebla będzie dla was odpowiednia. To szczególnie ważne, gdy macie już zakupiony stolik do salonu. Ponieważ za niska kanapa potrafi być prawdziwą zmorą w codziennym użytkowaniu, skutecznie utrudniając wygodne korzystanie ze stolika. Jak zatem widzicie, zakup kanapy do salonu nie jest prosty, trzeba wziąć pod uwagę wiele składowych, by ostatecznie dokonać naprawdę optymalnego wyboru.

Udostępnij