versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jakie meble do domu wybrać, aby łatwo było je utrzymać w czystości?

Jakie meble do domu wybrać, aby łatwo było je utrzymać w czystości?

Natłok obowiązków zawodowych, życie w biegu i chęć utrzymywania kontaktów towarzyskich sprawiają, że coraz rzadziej jesteśmy obecni we własnym mieszkaniu. Nic więc dziwnego, że poszukujemy rozwiązań, które sprawią, że znacznie łatwiej będzie utrzymać w czystości poszczególne pomieszczenia. Które meble warto wybierać, aby ich czyszczenie nie sprawiało większych trudności?

Czystość lubi prostotę

Jeśli nie chcemy mieć większych problemów z utrzymaniem czystości w mieszkaniu, wybierajmy meble o stosunkowo prostej konstrukcji. Modele bez wgłębień oraz dodatkowych elementów ozdobnych sprawdzają się idealnie, a jednocześnie dobrze wyglądają w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Nie ulega wątpliwości, że czystość lub prostotę- gładka powierzchnia mebli będzie o wiele łatwiejsza do doczyszczenia.

Meble z płyty laminowanej

Poszukując mebli, którym łatwo będzie przywrócić świeży wygląd, warto rozważyć zakup modeli wykonanych z płyty laminowanej. Pozornie wydaje się, że są one trudne w utrzymaniu, jednak wszelkich zabrudzeń można pozbyć się w naprawdę krótkim czasie, zwłaszcza jeśli regularnie podejmujemy się prac porządkowych. Nowoczesne meble z płyty laminowanej możemy doczyścić za pomocą ciepłej wody, miękkiej ściereczki oraz delikatnych środków myjących. Więcej na temat samych płyt laminowanych oraz ich pielęgnacji można przeczytać w artykule https://miejscenadom.pl/meble-z-plyty-laminowanej-nietrwale-i-problematyczne-w-utrzymaniu/.

Meble z tworzywa sztucznego

Optymalnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu na czynnościach porządkowych, będą meble z tworzywa sztucznego. Można je myć oraz dezynfekować, pozbywając się zarówno większych, jak i mniejszych zabrudzeń. W tym przypadku nie musimy martwić się o naruszenie struktury mebli, choć w dalszym ciągu zdrapywanie z nich zaschniętych plam twardymi, ostrymi narzędziami nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybrany przez nas materiał musi być jednocześnie odporny na ścieranie oraz częsty kontakt z wodą.

Niezbyt ciemnie, niezbyt jasne kolory

Obecnie dużą popularnością cieszą się meble białe, a także czarne. Niemniej jednak w kontekście utrzymania czystości ani jedne, ani drugie nie będą najlepszym wyborem. Na bardzo jasnych oraz bardzo ciemnych meblach, widoczne są nawet delikatne warstwy kurzu oraz lekkie zabrudzenia. Lepszym wyborem będą więc kolory stonowane, na przykład imitujące drewno. Biel i czerń dobrze przyjmują nawet odciski palców, dlatego- choć są one bardzo stylowe i dobrze prezentują się we wnętrzach- warto zastąpić je innymi meblami.

Udostępnij