versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Ogród

Pawilon ogrodowy – Twoje miejsce w ogrodzie

Pawilon ogrodowy – Twoje miejsce w ogrodzie

Rosnąca liczba ofert mieszkań z ogródkami zachęca ich mieszkańców do zadbania o przynależny do nieruchomości ogród. Staje się on miejscem rekreacji dla domowników, kontaktu z przyrodą, miejscem aktywności domowych zwierzaków, a wreszcie częścią domu. Ogród może być również doskonałym miejscem spotkań z rodziną i znajomymi, przez co w znaczący sposób zwiększa funkcjonalność mieszkania.

Strefa wypoczynkowa w ogrodzie

Posiadanie dodatkowej przestrzeni wymaga jednak mądrego jej zagospodarowania. Tutaj, z pomocą może przyjść pawilon ogrodowy, który umieścić można w strefie wypoczynkowej ogrodu. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną każdy jest w stanie znaleźć pawilon ogrodowy dostosowany do własnych potrzeb oraz własnego ogrodu. W ogrodzie w stylu angielskim najlepszym wyborem może okazać się pawilon ozdobny lub z opadającymi ścianami. W minimalistycznym ogrodzie lepszym wyborem będzie pawilon prosty i skromny, posiadający jedynie zadaszenie. Uniwersalne kolory pawilonów np. biel, czerń czy odcienie szarości pozwalają na idealne wpasowanie się w zieleń roślin ogrodowych. Pawilon nie zdominuje przy tym całego ogrodu.

Miejsce dla rodziny i przyjaciół

Rozmiary pawilonu ogrodowego umożliwiają dopasowanie go nawet do najmniejszej przestrzeni. Osobom, które często organizują uroczystości rodzinne poleca się największe pawilony, pod którymi zmieści się duży stół pozwalający na przyjęcie wielu osób jednocześnie. Dla singli lub par często wystarczający okazuje się pawilon ogrodowy z miejscem na stół dla czterech osób. Rozmiar, kolor i styl danego pawilonu zachęca do dobrania odpowiednich dekoracji takich jak np. girlandy, lampki ozdobne czy nagrzewnice (jeśli domownicy chcą korzystać z ogrodu także poza okresem największych upałów). Warto pamiętać, że dodatki czynią pawilon ogrodowy magicznym miejscem spotkań i relaksu, nadając mu niepowtarzalny klimat.

Ochrona przed zła pogodą

Najważniejszą jednak funkcją jaką pełni pawilon ogrodowy jest ochrona przed deszczem, słońcem lub innymi niepożądanymi warunkami atmosferycznymi. Model ze ścianami pozwoli również na utrzymanie wyższej temperatury niż ta na zewnątrz, zwłaszcza jeśli dodatkowo zainwestujemy w nagrzewnicę. Natomiast pawilon ogrodowy z dodatkowo wzmocnionym dachem pozwoli cieszyć się naszym ogrodem nawet w przypadku gradu lub silnego wiatru. Może również okazać się zbawienny w sytuacji, gdy któryś z domowników zmuszony jest unikać promieniowania słonecznego.

Ze względu na popularność pawilonów ogrodowych możemy znaleźć je w ofercie każdego marketu budowlanego oraz sklepów dedykowanych wyposażeniu domu i ogrodu. Dzięki temu coraz łatwiej znaleźć i zakupić pawilon ogrodowy swoich marzeń.

Udostępnij