versalka.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Multimedia

Odkurzacz – jakiego pomocnika wybrać dla domu

Odkurzacz – jakiego pomocnika wybrać dla domu

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy, które spełniają różnorakie funkcje. Jakie są najlepsze odkurzacze? Jaki wybrać dla swojego domu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odkurzacze klasyczne

Pierwszym rodzajem są klasyczne odkurzacze, które ma w domu prawie każdy z nas. Do wyboru są mniejsze lub większe, w zależności od potrzeb. Różnią się też mocą silnika. Niektóre z nich posiadają dodatkowe filtry dedykowane dla alergików lub posiadaczy zwierzaków, na przykład kotów czy psów. W ich przypadku potrzebna będzie odpowiednia moc ssania i wysoki poziom filtracji.
Rodzice małych dzieci lub osoby sprzątające późno mogą wybrać odkurzacze ultra ciche. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo cicha praca silnika, a także specjalna budowa rur, która obniża poziom emitowanego hałasu. Poza tym posiadają inne cechy typowego odkurzacza.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacze pionowe. Kiedyś kojarzyły nam się z amerykańskimi filmami, teraz są w sklepach na wyciągnięcie ręki. Ich niepodważalną zaletą jest sprzątanie w pozycji pionowej, Bez konieczności schylania i nadwyrężania pleców. Coraz częściej ich dodatkową zaletą są łamane rączki, pozwalające dotrzeć w nawet najbardziej niedostępne miejsca naszego mieszkania — pod kanapę, łóżko czy komodę.
Odkurzacze piorące to kolejna grupa tych sprzętów. Oprócz tradycyjnej funkcji zbierania różnego rodzaju śmieci z podłogi dodatkowo ją umyją. Wypiorą też dywan czy tapicerkę w samochodzie. Są stosunkowo duże i ciężkie. Ich czyszczenie po użyciu również nie należy do najłatwiejszych. Nie zachęca też cena, są dość drogie w stosunku do potrzeb przeciętnego użytkownika.

Roboty sprzątające

Na koniec hit ostatnich lat, czyli roboty sprzątające. Są bardzo małe i ciche. Po jeździe próbnej i zapisaniu w pamięci układu mieszkania zaczynają pracę zgodnie z zaprogramowanymi danymi. Można nimi sterować pilotem lub z aplikacji mobilnej na telefonie, lub tablecie. Jest to bardzo wygodne, bo odkurzacz można uruchomić z dowolnego miejsca, nawet jeśli nie ma nas w domu. Po zakończonej pracy robot wraca do bazy, gdzie opróżnia pojemnik do zbiornika znajdującego się w stacji bazowej. Opróżnianie pojemnika bazy można wykonywać co kilka dni, w zależności od ilości zabrudzeń.
Dodatkową funkcją tych sprytnych urządzeń jest funkcja mopowania podłogi. Odejmuje to nam kolejny obowiązek i daje więcej czasu dla siebie. Funkcja mycia podłogi jest na tyle skuteczna, ze o istnieniu tradycyjnego mopa możemy zapomnieć.
Cenowo te cudeńka też robią się coraz bardziej dostępne dla użytkowników. Kiedyś bardzo drogie, teraz tanieją szybko ze względu na dużą konkurencję na rynku.

Udostępnij